Sportlövészet: junior Európa-bajnoki bronzérmet nyert a csapattal Klenczner Márton

2022-03-22 16:13:30

Március végén a norvégiai Hamar városa a házigazdája a 10 méteres légpuska és légpisztoly számok sportlövő Európa-bajnokságának. Az 1994-es lillehammeri téli olimpián gyorskorcsolya stadionként használt csarnokban lezajló kontinensviadalon a MATE-Gödöllői EAC – Szucsák László vezetésével működő – szakosztályát ketten képviselik.

Közülük elsőként Klenczner Márton (képen középen) mutatkozott be, aki március 20-án a juniorkorú légpuskások egyéni számában, 620,5 kört teljesítve, a 14. helyen végzett. Két nappal később Marci – Csendes Dávid (balra) és Kálmán Bálint (jobbra) társaságában – a magyar csapat tagjaként állt rajthoz a junior légpuskások csapatversében. A trió az első selejtezőt a 6. helyen zárta (930 kör), a másodikat pedig a 3. pozícióban (619,3 kör), így a bronzéremért lőhetett a szerbek ellen.
A medálért zajló csatában a magyar fiúk 16-12 arányban diadalmaskodtak, és megkaparintották a bronzérmet.

Az Európa-bajnokság másik gödöllői indulója, a felnőttek mezőnyében három számban (egyéni, mix és csapat) is rivalizáló Mészáros Eszter március 25-én mutatkozik be a kontinensviadalon.