Sportlövészet junior vb: csapatban lett aranyérmes Dénes András, a gödöllői egyetem hallgatója

2023-07-21 10:05:15

A MATE-Gödöllői EAC spotlövő-szakosztályát a 15 éves, márciusban junior Európa-bajnoki bronzérmet nyert Ferik Csilla képviselte a juniorok (U21) számára Changwonban (Dél-Korea) július 15-24. között megrendezett világbajnokságon. Rajta kívül Dénes Andrásért is szoríthattak a gödöllőiek, hiszen a 20 esztendős légpuskás a gödöllői székelyű Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) hallgatója.

Július 18-án mindketten lőállásba léptek a légpuskások 10 méteres egyéni számában. Ferik Csilla a hölgyek 92 indulót számláló mezőnyében az 58. helyet szerezte meg (622,8 kör), Dénes András pedig a fiúk között (64 induló) lett 50. (617,4 kör).

András július 19-én a légpuskások 50 méter 3 testhelyzet (térdelő, fekvő, álló) számában félszáz riválissal vette fel a küzdelmet, és 579 körös (térdelő 192 kör, fekvő 195 kör, álló 192 kör) teljesítménnyel a 18. pozícióban zárt. A Török Ferenc, Dénes András, Wittmann Péter alkotta magyar csapat a 6. helyen végzett (1.729 kör).
A Dél-Koreából a kínai Chengdu városában július 28-a és augusztus 8-a között esedékes Egyetemi Világjátékokra (Universiade) utazó Dénes András július 21-én a légpuska 50 méter fekvő számában próbált szerencsét: a 40 főt számláló mezőnyben – 621,4 körös teljesítménnyel – a 7. hely lett az övé. A Török Ferenc, Dénes András, Wittmann Péter összetételű magyar csapat 1.863,2 körrel valamennyi riválisát felülmúlta, és világbajnoki címet szerzett!

Július 20-án 71 sportlövő fiatal versengett a női légpuska 50 méteres 3 testhelyzet számában. Az indulók között ott volt Ferik Csilla is, aki az alapversenyben 575 körig (191 térdelő, 194 fekvő, 190 álló) jutott, amivel a 47. pozíciót tudhatta a magáénak.