Úszás: két szenior-világbajnoki érmet nyert Szabó Árpád, a gödöllői vízipóló-csapat tagja

2024-03-02 08:58:26

Február utolsó és március első napjaiban Qatar fővárosa, Doha a házigazdája a szenior úszók világbajnokságának. A World Aquatics által szervezett Masters viadalon rajtkőre állt Szabó Árpád is, aki a Budapesti Honvéd színeiben versenyzett, de egyidejűleg tagja a gödöllői MATE-GEAC-MSA OB 2-es férfi vízilabda-csapatának.

Az egykoron a Gödöllői Röplabda Club elnökségi tagjaként tevékenykedett sportember február 27-én a 45-49 éves korosztály 100 méteres mellúszó számában (30 induló) 1:09.24 perces időeredménnyel bronzérmet szerzett, 1,15 másodperccel elmaradva a győztes francia Stephan Perrot idejétől.
Szabó Árpád egy nappal később az 50 méteres mellúszásban is megmérette magát, itt 30.66 másodperces idővel a 6. helyen végzett (36 induló).

Március első napján Szabó Árpád több váltó tagjaként is medencébe ugrott: a 4x50 méteres férfi vegyesváltóval a 2. helyen végzett (1:58.46 perc), a 4x50 méteres mix vegyesváltóval a 7. helyen (2:03.51 perc) ért célba, míg a 4x50 méteres gyorsváltóval a 13. helyen zárta a szenior világbajnokságot (1:49.18 perc).