Sakk: Bándy Attila sikerét hozta a Tímár Zsolt-emlékverseny

2019-06-03 08:24:34

Június első napján 14. alkalommal rendezték meg a Tímár Zsolt-emlékversenyt. A Gödöllői Sakkbarátok szervezésében lezajlott szellemi megmérettetésen 14 fő vett részt. A verseny kuriózumaként a második fordulóban játszott egymással a 88 éves Varga Mihály, a gödöllőiek korábbi csapatvezetője és a 10 éves Dezső Edmond, a gödöllői csapat tehetséges ifjúsági játékosa. Mérkőzésük – a 78 év körkülönbség ellenére – döntetlenül végződött.

A gödöllői sakkozás egykori legendás alakjának, a 2005 márciusában elhunyt Tímár Zsoltnak emléket állító viadalon a győzelmet Bándi Attila szerezte meg.  Az ifjúsági korcsoport győztese ifjabb Pervai László lett, akinek egyedül sikerült megverni a verseny győztesét. Az első helyezettek kupát, érmet, oklevelet, a további rangsoroltak érmet és oklevelet kaptak. Íme, a korosztályok végső, dobogós sorrendje: